loadingimg

Wczytuję dane...
 • Szukaj
szt. na kwotę 0.00 PLN
Zestaw do polerowania szyb TLENEK CERU 100g + FILC
  •  
  • poprzedni
  • następny
  •  
Cena:29,90 PLN
Produkt dostępny!
 • Realizacja zamówienia: 24-48 godzin

 • Opis produktu

ZESTAW DO POLEROWANIA SZYB:

Tarcza z rzepem fi 125 mm

(do zamocowania w uchwycie wiertarki)

+

Filc polerski na rzep fi 125 mm

+

Tlenek ceru 100g


Zestaw zawierający

 • uniwersalną, wykonaną z elastycznej gumy grubą tarczę, wyposażoną w części roboczej w rzep, pozwalający na pewne i szybkie mocowanie krążków polerskich o średnicy 125mm. Tacza może nam się przydać także do innych prac - na rzepie można zamontować dowolny krążek ścierny.  
 • Metalowy trzpień umożliwia zamocowanie tarczy uchwycie wiertarki.

 • filc polerski na rzep o średnicy 125 mm, grubość 6mm. Odporny na ścieranie.
  W naszym sklepie mamy dostępne zapasowe krążki filcu.

 

 • Dwutlenek ceru CeO2 100g
  Synonimy: Tlenek ceru eng. Cerium(IV) oxide, Cerium dioxide 
  - Zastosowanie: w przemyśle samochodowym, polerskim, przy renowacji starych i zabytkowych luster, kryształów, przedmiotów kruchych i delikatnych, szyb samochodowych, reflektorów samochodowych, lusterek samochodowych, szklanych elewacji budynku, szkieł w zegarmistrzostwie, wszelkich wyrobów ze szkła i plastiku. Wykorzystywany jest również przy polerowaniu drobnych skaz w marmurze, terakocie i kamieniu (polecany zwłaszcza gdy płyta wykonana jest na tzw. „wysoki połysk”).
  - Wzór chemiczny: CeO2    
  - Numer CAS: 1306-38-3
  - Numer WE: 215-150-4
  - Kolor: biały do beżowego
  - Gatunek: Czysty techniczny
  Tlenek ceru to biały, lub lekko kremowy proszek. Jest substancją, która po wymieszaniu z wodą stosowana jest do usuwania rys lub polerowania szkła. Z jego pomocą w bardzo łatwy sposób można usunąć rysy i inne uszkodzenia pojawiające się na powierzchni szkła. Wystarczy trochę chęci i zaledwie kilka minut, by z pomocą zwykłej wiertarki, filcu i tlenku ceru przywrócić szybie idealny połysk.


Jak polerować szybę przy pomocy tlenku ceru?

W celu usunięcia rys z powierzchni szkła należy wymieszać tlenek ceru z wodą w proporcjach 1:1. Uzyskaną w ten sposób gęstą pastę należy nanieść na porysowaną powierzchnię i przy pomocy wiertarki i krążka polerskiego filcowego polerować uszkodzoną powierzchnię. Ważne, by obroty wiertarki nie były zbyt wysokie – najlepiej 500-600 obrotów na minutę. Jednocześnie kontrolujemy aby mieszanka nie była zbyt sucha. W trakcie polerowania możemy posłużyć się spryskiwaczem z wodą, który będzie nawilżał co jakiś czas polerowaną powierzchnię, wodą zwilżamy również krążek filcowy. 

Chcąc uzyskać jak najlepszy efekt, należy polerować powierzchnie równomiernie, zataczając niewielkie kółka. Dodatkowo zaleca się polerować obszar również wokół rysy. Ważne, by podczas polerowania nie zatrzymywać się zbyt długo w jednym miejscu, gdyż może to doprowadzić do powstania wgłębienia na powierzchni szyby, a w przypadku szyby samochodowej może doprowadzić do powstania efektu soczewki.

Najlepszy efekt uzyskuje się, gdy rysa nie jest zbyt głęboka i jest niewyczuwalna pod paznokciem. Opakowanie 100g tlenku ceru wystarcza na wypolerowanie około 4-6 szyb samochodowych.

Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...