loadingimg

Wczytuję dane...
 • Szukaj
szt. na kwotę 0.00 PLN
Wykrywacz metalu przewodów instalacji el. zbrojenia
  •  
  • poprzedni
  • następny
  •  
Cena:29,90 PLN
Produkt dostępny!
 • Producent: VOREL
 • Realizacja zamówienia: 24 - 48 godzin

 • Opis produktu

Wykrywacz metali i przewodów

 VOREL 81781

 

 

Urządzenie wykorzystuje sygnał elektroniczny do ustalenia dokładnego położenia kołków instalacyjnych, przewodów instalacji elektrycznej, elementów metalowych zbrojenia ścian i innych elementów konstrukcyjnych umieszczonych w ścianach, a niewidocznych gołym okiem. Jeżeli zostanie wykryty poszukiwany element metalowy, wykrywacz wysyła sygnał dźwiękowy i świetlny (dioda LED), co umożliwia określenie dokładnego położenia poszukiwanego elementu metalowego. Przyrząd wykrywa metale z grupy paramagnetyków i ferromagnetyków, a nie wykrywa metali z grupy diamagnetyków (np. miedź, złoto, srebro). 

 

Przeznaczenie / Zastosowanie:
Ze względów bezpieczeństwa zaleca się sprawdzenie i zlokalizowanie przewodów instalacji elektrycznej pod napięciem przed innymi pracami, typu wiercenie, czy kucie. 

 

Sposób użycia:

Wykrywanie metalu:
Wykalibrowany przyrząd przyłożyć przyrząd płasko do sprawdzanej powierzchni ścianką z napisem „METAL” zapewniając pewny kontakt, przesuwać przyrząd tak długo, aż włączy się alarm i zacznie świecić się dioda. Oznacza to wykrycie metalu.

Wykrywanie napięcia:
Wykalibrowany przyrząd przyłożyć przyrząd płasko do sprawdzanej powierzchni ścianką z napisem „VOLTAGE” zapewniając pewny kontakt, przesuwać przyrząd tak długo, aż włączy się alarm i zacznie świecić się dioda. Oznacza to wykrycie przewodu pod napięciem. Można zwiększyć czułość detektora. Jeśli zdarzy się, że podczas wykrywania dioda zgaśnie oraz wyłączy się alarm, obracając powoli pokrętłem do tyłu zwiększamy czułość detektora. Pozwoli to na dokładniejsze wykrycie metalu lub przewodów pod napięciem. W przypadku nie stwierdzenia obecności przewodu pod napięciem w kontrolowanym obszarze należy dodatkowo upewnić się o sprawności wykrywacza poprzez sprawdzenie jego działania w miejscu, gdzie jest na pewno instalacja elektryczna pod napięciem.

Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...